SAVI LUGU

Savikrohviga terviklikum ja loodusega kooskõlas ruum.

Aegade algusest on savil olnud tähtis koht inimeste elus. Savi on kasutatud elamute ja eluruumide viimistlemiseks juba aastatuhandeid. 

Savi kasutamine siseviimistluses on tervislik nii seinakonstruktsioonidele kui ka selle elanikele.  Tänasel päeval on tark materjalivalik ehk aktuaalsemgi kui kunagi varem, sest savi on  jätkusuutlikuim ja väikseima ökoloogilise jäljega ehitusmaterjal meie Maal. UKU toorsavitooted on puhtad, koosnedes üksnes looduslikest koostisosadest, need on antistaatilised ja aitavad paljuski kaasa Sinu ruumide tervislikule sisekliimale. Saviga töödeldud ruumis oled vahetus kontaktis loodusega ja tükikesega maailma vanimast  ehitusstiilist. ​Saviga töötamine on mõnus ja loomulik protsess- segusid on lihtne valmis segada ja kasutada. Savikrohvide ja -värvidega töötamine on teinekord lausa teraapiline tegevus (on oht, et kõik pereliikmed soovivad tööprotsessist osa saada).

Meie krohvisegud on 100% naturaalsed ja Eesti kõige laiema toonivalikuga. Savitoodete tooni saavutamiseks kasutatame vaid puhtaid eri tooni looduslikke savisid ning lõviosa neist pärineb lähiümbruskonnast ehk vaid mõnesaja kilomeetri raadiuses tootmisest. UKU savikrohvide kvaliteeti on kontrollitud Saksamaa krohvistandardi mõõdupuuga ning sellekohaselt on savitoodete valikus vaid kõrgeimasse tugevusklassi (DIN 18947:2013) kuuluvad alus-, viimistlus- ja peenviimistluskrohvid.  Sugugi vähemtähtis pole ka tootmisprotsess, milleks vajalik energia toodetakse sajaprotsendiliselt taastuvenergiaga- otse tootmishoone katusele paigaldatud päikesepaneelidega.

Aja jooksul oleme ikka seisnud savimajade säilimise ja saviehituspärandi hoidmise eest ja just seetõttu loonud ka erinevaid spetsiaalsegusid vanade savimajade renoveerimiseks/restaureerimiseks ja ehitussegusid nii kergsavi kui massiivsavi näol. Tootevalikus leiab nii CEB (compressed earth blocks) plokke kui kergsaviplokke erinevateks vajadusteks; nagu ka ahjusegu pottsepa- ja müüritöödeks.

Aluskrohv

Savikrohv aluspindade tasandamiseks, krohvimiseks täitekihis. Savikrohvi saab kasutada soovi korral viimistluskihina.
UKU savikrohv on 100% looduslik, taaskasutatav ning toodetud päikeseenergiaga.

Tera suurus: 0-4mm
Värvus: Tumepunane
Maksimaalne kihi paksus: 1,5cm (ühes kihis)
Materjali kulu: 17kg/m² (1cm kiht)
Saadaval kuivseguna.
Pakendid: 25kg kott, 500kg Bigbag, 1000kg Bigbag

 

Sobib erinevate pindade krohvimiseks sisetingimustes. Kasutatakse aluspindade tasandamiseks, krohvimiseks täitekihis või soovi korral viimistluskihis. Sobib erinevate pindade krohvimiseks (puit, kivi, tellised, savi, lubi- jt mineraalkrohvid, rooplaat, põhusein, betoonplokid, Aeroc, Fibo jne).
Piisava kihipaksusega savikrohv reguleerib ruumi õhuniiskust, akumuleerib soojust, neutraliseerib elektromagnetilist saastet, summutab kaja, pärsib hallistuste teket ja on sobilik allergikutele. UKU savikrohv on väga hea nakkuvuse ja pinnatugevusega, 100% looduslik ja taaskasutatav, võimalus on kujundada kumeraid nurki ja erinevaid vorme.

Tootejuhend

Viimistlus-krohv

Aluspindade krohvimine, tasandamine ja struktuurne viimistlemine. Savikrohv ehk viimistluskrohv sobib erinevate pindade krohvimiseks sisetingimustes. Kasutatakse savi aluskrohvi pinna ebatasasuste täitmiseks.

Tera suurus: 0-2mm
Värvus: Tumepunane, punane, pruun, hall, sinine
Maksimaalne kihi paksus: 6-8mm
Saadaval kuivseguna.
Pakendid: 25kg
500/1000kg Bigbag (tellimisel)

Sobib erinevate pindade krohvimiseks (puit, kivi, tellised, savi, lubi- jt mineraalkrohvid, rooplaat, põhusein, betoonplokid, Aeroc, Fibo jne).
Piisava kihipaksusega savikrohv reguleerib ruumi õhuniiskust, akumuleerib soojust, neutraliseerib elektromagnetilist saastet, summutab kaja, pärsib hallistuste teket, sobib allergikutele. UKU savikrohv on väga hea nakkuvuse, töödeldavuse ja pinnatugevusega, 100% looduslik ja taaskasutatav, võimalus on kujundada kumeraid nurki ja erinevaid vorme.

TootejuhendVärvikaart

Peen-viimistlus

Laia toonivalikuga peenviimistluskrohv mida kasutatakse savikrohvide, lubikrohvide ja teiste mineraalkrohvide viimistlemiseks sisetingimustes. Sobib samuti kips-, kipskiud-, puitkiudplaatide (tuuletõke, Steico jt.) krohvimiseks.

Tera suurus: 0-1 mm / 0-0,5 MM
Värvus: Üle 30 tooni
Maksimaalne kihi paksus: 5 mm / 2 mm
Saadaval kuivseguna
Pakendid: 25 kg kott / 20 kg kott (must, lumivalge)

Võimalikele pinnavigastusele saab teha kohtparandusi, selleks on soovitatav säilitada samast partiist viimistlusmaterjali. Määrdunud krohvi võib kuivpuhastada või uuesti katta sama viimistlusmaterjaliga. Savikrohv on antistaatiline ega kogu tolmu. Õlid ja vedelikud imab savikrohv endasse.

Võimalikud looduslikud lisandid: õled, linaluu, merikarp, rukkilill, marmor, poolvääriskivid.​​​​​​​
Lõppviimistluseks soovitame pinna kruntida UKU viimistluskrundiga.

TootejuhendVärvikaart

Savivärv

Savivärv, sametiselt matt ja kergelt stuktuurne looduslik värv. Savivärvid sobivad erinevate pindade värvimiseks sisetigimustes (puidupinnad, puit- kips- kipskiudplaatide, kivi, tellis, savi-, lubi- jt. mineraalkrohvid, betoonplokid, Aeroc, Fibo jne.)

Tera suurus: 0-0,2 mm
Värvus: Üle 30 tooni 
Pakendid: 1 kg kott, 5 kg kott, 10 kg kott
Saadaval kuivseguna.

 

Savivärvid on 100% looduslikud ning toodetud päikeseenergiaga. Laia valiku toonide saamiseks on kasutatud erinevaid savipulbreid ning kõrgekvaliteetseid täiteaineid, mis tagavad lihtsa paigalduse ja suurepärase tulemuse.

Savivärv on lõhnavabad ja ei sisalda lenduvaid orgaanilisi ühendeid ega sünteetilisi liim-ja säilitusaineid. Savivärv ei takista aluspinna veeaurusiduvust, seda on lihtne paigaldada ning see sobib seinte ja lagede katmiseks interjööris. Savivärvidega kaetud pinnad on matid, pastelsed ning ei peegelda valgust. Savivärv on hea katvusega ja lisab isik- upära ka siledatele pindadele, jättes pinnale kerge struktuuri. Savivärv pärsib hallituse teket ning sobib allergikutele.

Ei ole sobiv niisketesse ruumidesse (kelder, dušinurk), samuti ei sobi läikivate mitteimavate pindade värvimiseks (klaas, metall, jt).

TootejuhendVärvikaart

Savi Stucco

Veneetsialikult varjunditerohkes savigammas imeõhuke viimistluspahtel.  Savi viimistluspahtel mida kasutatakse savi-, lubi- jt viimistluskrohvide katmiseks sisetingimustes. Savi stucco sobib kips-, kipskiud-, puitkiudplaatide lõppviimistluseks (sobiva nakkekihi ja lauspahtelduse puhul).

Tera suurus: 0-0,2 mm
Värvus: Üle 30 tooni. Võimalik toonida värvimuldadega ja/või segusid omavahel segades.
Kulu: 400 g/m2
Saadaval kuivseguna. 
Pakendid: 1 kg kott, 5 kg kott, 10 kg kott

Savi stucco on hea vaheldus savikrohvitud pindadele. Stucco kopeerib iga väiksematki pinna ebatasasust, mistõttu soovitame pinna ettevalmistamisse suhtuda kui värvimise ettevalmistamisse. UKU savi stucco on 100% looduslik ning toodetud päikeseenergiaga. UKU savitoodetest kõige innovatiivsem ja peenem toode on savi-stucco, mille loomisel on kasutatud vaid kohalikke eri tooni savisid ja hoolikalt valitud peenefraktsioonilist liiva, tagamaks segule hea töödeldavuse ja pinnatugevuse. Korrektse paigalduse ja töötlemise puhul saavutatakse Veneetsia pahtlile sarnane läikepind.

Tootejuhend

COB-segu

Savimajade renoveerimiseks, savipõrandate ehituseks ning erinevate väikearhitektuursete rajatiste ehitamiseks.
Tera suurus: 0-8mm
Värvus: Tumepunane
Saadaval kuivseguna. 
Pakendid:
25kg kott
500/1000kg Bigbag (ettetellimisel)

Tampsavi

Massiivsavist seinte ehitamiseks ja savimajade suuremateks parandustöödeks sobiv segu.
Tera suurus: 0-32mm 
Värvus: Tumepunane
Saadaval kuivseguna
Pakendid:
500kg /1000kg Bigbag (ettetellimisel)
 

Toorsavi-tellis

CEB plokk (compressed earth blocks) on pressitud toorsavitellis

Mõõdud: 295x140x90 mm
Värvus: punane, hall
Tellimisel: pruun, tumepunane, sinine, kollane

Video

Ahjusegu

Põletatud tellistest ja toortellistest ahjude ja soemüüride ladumiseks. Sobib ka sisetingimustes erinevateks müüritöödeks.
​​​Värvus: Tumepunane, sinine
Tellimisel: punane, pruun, hall
Saadaval kuivseguna.
Pakend: 25 kg kott

Tootejuhend

Nakkesegu

Saviseinte renoveerimisel nakke suurendamiseks kasutatav segu.
Tera suurus: 0-4 mm
Värvus: Tumepunane
Saadaval kuivseguna.
Pakendid:
25kg kott
1000 kg Bigbag (ettetellimisel)