SAVI LUGU

Savikrohv - naturaalne interjöör

Savil oli juba iidsetel aegadel tähtis koht inimeste elus. Savi on elamute ehitamiseks kasutatud juba aastatuhandeid ja savikrohvid on kaunistanud kodusid just oma lihtsuse, ilu ja savi kasulike omaduste pärast.

Tänapäeval on tark ehitusmaterjalide valik aktuaalsem kui kunagi varem, sest savi on  jätkusuutlik ja väikseima ökoloogilise jalajäljega ehitusmaterjal. Savi, savikrohv ja teised naturaalsed ehitusmaterjalid on aina rohkem populaarsust kogumas just oma ökoloogilisuse ja jätkusuutlikkuse poolest.

Miks valida savikrohv?

Savikrohvi kasutamine siseviimistluses on tervislik nii maja seinakonstruktsioonidele kui ka maja elanikele. Savikrohv reguleerib õhuniiskust, sobib allergikutele, tõkestab elektromagnetilist kiirgust ning aitab neutraliseerida ebameeldivad lõhnad. Savikrohv on 100% looduslik ja taaskasutatav ning tal on palju pehmeid ja naturaalseid toone.

Saviukumaja ehk UKU savikrohvid, savipahtlid ja savivärvid on naturaalsed ning sisaldavad üksnes looduslikke koostisosasid. Meil ei ole vaja kasutada krohvisegude tootmisel kemikaale. Küll aga kasutame tootmisel päikeseenergiat - otse tootmishoone katusele paigaldatud päikesepaneelidega.

UKU savikrohvid ja savivärvid on antistaatilised ning aitavad kaasa ruumide tervislikule sisekliimale. Savikrohviga viimistletud ruumis oled vahetus kontaktis loodusega ja omad tükikest maailma vanimast  ehitusstiilist. Savikrohvimine on mõnus ja loomulik protsess. Savi segusid on lihtne valmis segada ja kasutada. Savikrohvide ja savivärvidega töötamine on lausa teraapiline tegevus ja alati on võimalus ka pereliikmetel tööprotsessist osa saada.

UKU savikrohv on 100% naturaalne ja Eesti kõige laiema toonivalikuga. Savikrohvide tooni saavutamiseks kasutame vaid puhtaid eri tooni looduslikke savisid ning suurem osa neist pärineb lähiümbruskonnast ehk vaid mõnesaja kilomeetri raadiuses Moostest. UKU savikrohvide kvaliteedi tagab Saksa kvaliteedistandard ning sellekohaselt on savitoodete valikus kõrgeimasse tugevusklassi (DIN 18947:2013) kuuluvad aluskrohv, viimistluskrohv ja peenviimistluskrohv.

Savivärv

Savivärv, sametiselt matt ja kergelt stuktuurne looduslik värv. Savivärvid sobivad erinevate pindade värvimiseks sisetigimustes (puidupinnad, puit- kips- kipskiudplaatide, kivi, tellis, savi-, lubi- jt. mineraalkrohvid, betoonplokid, Aeroc, Fibo jne.)

Tera suurus: 0-0,2 mm
Värvus: Üle 30 tooni 
Pakendid: 1 kg kott, 5 kg kott, 10 kg kott
Saadaval kuivseguna.

 

Savivärvid on 100% looduslikud ning toodetud päikeseenergiaga. Laia valiku toonide saamiseks on kasutatud erinevaid savipulbreid ning kõrgekvaliteetseid täiteaineid, mis tagavad lihtsa paigalduse ja suurepärase tulemuse.

Savivärv on lõhnavabad ja ei sisalda lenduvaid orgaanilisi ühendeid ega sünteetilisi liim-ja säilitusaineid. Savivärv ei takista aluspinna veeaurusiduvust, seda on lihtne paigaldada ning see sobib seinte ja lagede katmiseks interjööris. Savivärvidega kaetud pinnad on matid, pastelsed ning ei peegelda valgust. Savivärv on hea katvusega ja lisab isik- upära ka siledatele pindadele, jättes pinnale kerge struktuuri. Savivärv pärsib hallituse teket ning sobib allergikutele.

Ei ole sobiv niisketesse ruumidesse (kelder, dušinurk), samuti ei sobi läikivate mitteimavate pindade värvimiseks (klaas, metall, jt).

TootejuhendVärvikaart

10 / 01 / 2020

Praktika võrus

19 / 12 / 2019

Lahtiolek pühadel