SAVI LUGU

Savikrohviga terviklikum ja loodusega kooskõlas ruum.

Aegade algusest on savil olnud tähtis koht inimeste elus. Savi on kasutatud elamute ja eluruumide viimistlemiseks juba aastatuhandeid. 

Savi kasutamine siseviimistluses on tervislik nii seinakonstruktsioonidele kui ka selle elanikele.  Tänasel päeval on tark materjalivalik ehk aktuaalsemgi kui kunagi varem, sest savi on  jätkusuutlikuim ja väikseima ökoloogilise jäljega ehitusmaterjal meie Maal. UKU toorsavitooted on puhtad, koosnedes üksnes looduslikest koostisosadest, need on antistaatilised ja aitavad paljuski kaasa Sinu ruumide tervislikule sisekliimale. Saviga töödeldud ruumis oled vahetus kontaktis loodusega ja tükikesega maailma vanimast  ehitusstiilist. ​Saviga töötamine on mõnus ja loomulik protsess- segusid on lihtne valmis segada ja kasutada. Savikrohvide ja -värvidega töötamine on teinekord lausa teraapiline tegevus (on oht, et kõik pereliikmed soovivad tööprotsessist osa saada).

Meie krohvisegud on 100% naturaalsed ja Eesti kõige laiema toonivalikuga. Savitoodete tooni saavutamiseks kasutatame vaid puhtaid eri tooni looduslikke savisid ning lõviosa neist pärineb lähiümbruskonnast ehk vaid mõnesaja kilomeetri raadiuses tootmisest. UKU savikrohvide kvaliteeti on kontrollitud Saksamaa krohvistandardi mõõdupuuga ning sellekohaselt on savitoodete valikus vaid kõrgeimasse tugevusklassi (DIN 18947:2013) kuuluvad alus-, viimistlus- ja peenviimistluskrohvid.  Sugugi vähemtähtis pole ka tootmisprotsess, milleks vajalik energia toodetakse sajaprotsendiliselt taastuvenergiaga- otse tootmishoone katusele paigaldatud päikesepaneelidega.

Aja jooksul oleme ikka seisnud savimajade säilimise ja saviehituspärandi hoidmise eest ja just seetõttu loonud ka erinevaid spetsiaalsegusid vanade savimajade renoveerimiseks/restaureerimiseks ja ehitussegusid nii kergsavi kui massiivsavi näol. Tootevalikus leiab nii CEB (compressed earth blocks) plokke kui kergsaviplokke erinevateks vajadusteks; nagu ka ahjusegu pottsepa- ja müüritöödeks.

COB-segu

Savimajade renoveerimiseks, savipõrandate ehituseks ning erinevate väikearhitektuursete rajatiste ehitamiseks.
Tera suurus: 0-8mm
Värvus: Tumepunane
Saadaval kuivseguna. 
Pakendid:
25kg kott
500/1000kg Bigbag (ettetellimisel)

Tamp-savi

Massiivsavist seinte ehitamiseks ja savimajade suuremateks parandustöödeks sobiv segu.
Tera suurus: 0-32mm 
Värvus: Tumepunane
Saadaval kuivseguna
Pakendid:
500kg /1000kg Bigbag (ettetellimisel)
 

Ahju-segu

Põletatud tellistest ja toortellistest ahjude ja soemüüride ladumiseks. Sobib ka sisetingimustes erinevateks müüritöödeks.
​​​Värvus: Tumepunane, sinine
Tellimisel: punane, pruun, hall
Saadaval kuivseguna.
Pakend: 25 kg kott

Nakke-segu

Saviseinte renoveerimisel nakke suurendamiseks kasutatav segu.
Tera suurus: 0-4 mm
Värvus: Tumepunane
Saadaval kuivseguna.
Pakendid:
25kg kott
1000 kg Bigbag (ettetellimisel)