UKU MEISTRID SOOVITAVAD:

Parima tulemuse tagavad kvaliteetsed abimaterjalid ja tööriistad, mida siin leheküljel tutvustame. Lõpptulemus on seda väärt!

Rootooted

Pillirooplaat on kokkupressitud roog, mis on punutud tsinktraadiga. Rooplaadi mõõtmed on 200x60cm, paksusega 5 cm ning 2,5 cm. Rooplaati toodame kaheks erinevaks otstarbeks – krohvialuseks plaadiks ja kasutamiseks sisekujunduses ehk nn. dekoratiivplaat, mis valmistatakse parima kvaliteediga pilliroost.

Rooplaat materjalina on keskkonnasõbralik ning on olnud ehituses kasutusel juba sajandeid.

Primaarenergia sisalduse poolest ühe kuupmeetri materjali kohta on pillirooplaat keskonna suhtes kõige sõbralikum soojustusmaterjal (võrreldud on linavildi, tselluvilla, kivivilla ja klaasvillaga) (Kätlin Kallas, 2006).

Ehituses kasutati ja kasutatakse ka praegu pillirooplaati seinte ja lagede soojustamiseks (eriti puitmajades) ja heliisolatsiooniks (väga hea helineelavusega). Tuleohutuse tagamiseks krohvitakse pillirooplaadid lubi- või savikrohviga. Dekoratiivplaati võib immutada ka Multi Protect-i toodetega ja värvitu tuldtõkestava vedelikuga SG2 Magna Firestop. Pillirooplaat on väga hea krohvi alusmaterjal. Pillirooplaadiga on näiteks kogu palkmaja üle löödud ja seda on kasutatud ka paekivist mõisahoonete siseruumide soojustuseks ja krohvi alusplaadina, et müüriniiskuse tõttu krohv pudenema ei hakkaks. Pillirooplaat ja traditsioonilised krohvid „hingavad” (lasevad veeauru läbi). Õigete materjalidega maja ehitamine ja remontimine tagab ennekõike inimese tervise, maja tervise ja on keskkonnasõbralik. Rooplaati on hea paigaldada ja töödelda.

Pillirooplaadi kasutusvaldkond on lai, näiteks on võimalik teha akendele katted-luugid, majale aed, aeda varjualune. Tänapäeval kasutatakse rooplaati palju ka aianduses.

Pillirooplaat on leidnud tänu oma omadustele kasutust üle maailma ja see näitab inimeste teadlikkust keskkonna säilimise ja tervisliku elukeskkonna vajalikkusest.

5 cm paksuse pillirooplaadi soojaerijuhtivus on 0,056 W/mK (Construction Resources, UK).

Pilliroomatti toodetakse kaheks erinevaks otstarbeks - krohvialuseks matiks (hõre matt) ja kasutamiseks sisekujunduses ning aias (tihe matt). Roomatt on keskkonnasõbralik. Seda saab paigaldada nii puidule (palk, laudis) kui ka kiviseintele.
Hõredat roomatti paigaldatakse krohvi alusmatiks nii lakke kui seina. Hõre roomatt seob ideaalselt krohvi (soovitavalt kasutada savi- või lubikrohvi) ning seda on lihtne paigaldada klambritega (pneumaatilise-, elektrilise- või käsiklammerdajaga).
Hõre roomatt on punutud roostevaba peenikese traadiga

Tihedat roomatti kasutatakse põhiliselt piirdeaiana, samuti on sellega võimalik katta ka lihtkonstruktsiooniga ehitisi. Veel kasutatakse roomatti sisekujunduses dekoratiivelemendina. Roomatt on keskkonnasõbralik. Seda saab paigaldada nii puidule (palk, laudis) kui ka kiviseintele.

Tihe roomatt on punutud roostevaba peenikese traadiga.

Mõõdud

Rooplaat 1,2 m²/plaat, 2,5 cm paksus (0,6 x 2m)
Rooplaat 1,2 m²/plaat, 5 cm paksus (0,6 x 2m)

Roomatt (hõre) krohvimiseks 10 m²/rull (1,6 x 6,25m)

Roomatt (tihe) dekoratiivne 6,25 m²/rull (1 x 6,25m)
Roomatt (tihe) dekoratiivne 10 m²/rull (1,6 x 6,25m)
Roomatt (tihe) dekoratiivne 12,5m²/rull (2 x 6,25m)

Pajuvitsamatt

Pajuvitsamatti kasutatakse põhiliselt piirdeaiana, samuti on sellega võimalik katta ka lihtkonstruktsiooniga ehitisi. Veel kasutatakse pajuvitsamatti sisekujunduses dekoratiivelemendina. Pajuvitsamatt on keskkonnasõbralik. Seda saab paigaldada nii puidule (palk, laudis) kui ka kiviseintele.

Pajuvitsamatt on ühekordne ja punutud roostevaba peenikese traadiga.

Mõõdud

Pajuvitsamatt (tihe) dekoratiivne 3m²/rull (1 x 3m)
Pajuvitsamatt (tihe) dekoratiivne 4,5m²/rull (1,5 x 3m)
Pajuvitsamatt (tihe) dekoratiivne 6m²/rull (2 x 3m)

Džuut-kangas

Rulli mõõdud: 1 x 50 m

Saviukumaja soovitab  krohvi armeerimiseks punutud džuutkangast.

Punutud džuutkangas on spetsiaalselt välja töötatud kasutamiseks savi-, lubi- ja teiste krohvide armeerimiseks.

Džuudist tooted on kõrgelt hinnatud nende vastupidavuse poolest.

Nad on keskkonnasõbralikud ja tervislikud (ei tekita allergiat). Džuuti peetakse ka parimaks geopaatiliste tsoonide kahjuliku mõju eest kaitsjaks.

Džuut on taim, mida võiks tinglikult võrrelda meie pillirooga. See on troopiline niiskuselembene taim, mis kasvab 3-4 m kõrguseks. Džuudikiud seovad endaga vett (niiskust), jäädes ise praktiliselt kuivaks. Džuut on üks vastupidavamaid looduslikke kiumaterjale.

ALUS- JA VIIMISTLUS-KRUNT

Viimistluskrunti kasutatakse savi- ja lubikrohvi viimistluskihi kruntimiseks mille eesmärk on anda pinnale tugevust ja vastupidavus hõõrdumisele. Samuti savi- ja lubivärvide aluspinna kruntimiseks väga suure imavusega aluspindade korral.

Metüültselluloosi saadakse taime ja puidu rakukestades esinevast hargnemata struktuuriga süsivesikust.

Krunt ei takista aluspinna veeaurusiduvust.

Gekolakti / Stucco tööriistad

Keraamilised poleerimiskivid

Veneetsia kellud

Jaapani kellud