Pillirooplaat
Rooplaati toodetakse kaheks erinevaks otstarbeks – krohvialuseks plaadiks ja kasutamiseks sisekujunduses ehk dekoratiivplaadina, mis valmistatakse parima kvaliteediga pilliroost. Rooplaat materjalina on keskkonnasõbralik ning on olnud ehituses kasutusel juba sajandeid.
Rooplaat 1,5m²/plaat, 2,5cm paksus (0,75 x 2m)
Rooplaat 1,5m²/plaat, 5cm paksus (0,75 x 2m)
Pillirooplaat on kokku pressitud roog, mis on kokku punutud tsinktraadiga, mis tagab plaadi tugevuse. Pillirooplaadi kasutusvaldkond on lai, näiteks on võimalik teha akendele katted-luugid, majale aed, aeda varjualune. Tänapäeval kasutatakse rooplaati palju ka aianduses.
Pillirooplaat on leidnud tänu oma omadustele kasutust üle maailma ja see näitab inimeste teadlikkust keskkonna säilimise ja tervisliku elukeskkonna vajalikkusest.5 cm paksuse pillirooplaadi soojaerijuhtivus on 0,056W/mK (Construction Resources, UK).
Primaarenergia sisalduse poolest ühe kuupmeetri materjali kohta on pillirooplaat keskkonna suhtes kõige sõbralikum soojustusmaterjal (võrreldud on linavildi, tselluvilla, kivivilla ja klaasvillaga) (Kätlin Kallas, 2006).
Ehituses kasutati ja kasutatakse ka praegu pillirooplaati seinte ja lagede soojustamiseks (eriti puitmajades) ja heliisolatsiooniks (väga hea helineelavusega). Tuleohutuse tagamiseks krohvitakse pillirooplaadid lubi- või savikrohviga. Dekoratiivplaati võib immutada ka Multi Protect-i toodetega ja värvitu tuld tõkestava vedelikuga SG2 Magna Firestop. Pillirooplaat on väga hea krohvi alusmaterjal.
Pillirooplaadiga on näiteks kogu palkmaja üle löödud ja seda on kasutatud ka paekivist mõisahoonete siseruumide soojustuseks ja krohvi alusplaadina, et müüriniiskuse tõttu krohv pudenema ei hakkaks. Pillirooplaat ja traditsioonilised krohvid „hingavad” (lasevad veeauru läbi). Õigete materjalidega maja ehitamine ja remontimine tagab ennekõike inimese tervise, maja tervise ja on keskkonnasõbralik. Rooplaati on hea paigaldada ja töödelda.