Unusta tapeet ja pahtlitolm! Need 6 viimistlusmaterjali on uus trend

Kas soovid oma kodu siseviimistlust värskendada, kuid oled tüdinenud renoveerimisega kaasnevast prahist, tolmust ja mürkidest? Jagame sinuga 6 alternatiivi tänastele tavapärastele viimistlusmaterjalidele. Ja mis peamine – need kuus alternatiivi on pärit puhtast loodusest, on hingavad, loovad sinu eluruumidesse tervisliku sisekliima ja on keskkonnasõbralik valik! Lisaks ka kahjulike ainete ja pahtli tolmuvaba. Need on looduslikud peened krohvid, millega on võimalik saavutada nii väga luksusliku välimusega viimistlusi kui ka maalähedasi ja rustikaalseid pindasid. Valik on sinu!

Savikrohv – elav ja hingav

Omadused: 100% looduslik, “hingav”, allergiavaba, reguleerib õhuniiskust, neutraliseerib halvad lõhnad ja kahjulikud ained, puhastab õhku, antistaatiline, akumuleerib soojust, neutraliseerib elektromagnetilist saastet,  ei sisalda orgaanilisi ega sünteetilisi lenduvaid osakesi, tugev ja vastupidav – saksa savikrohvide standard (DIN 18947:2013-08).
Viimistluspind: Savikrohvi on võimalik luua nii struktuurse kui ka sileda pinnaga. Värvivalik on lai ja toonid enamasti pastelsed ning matid. Efektsema seina saavutamiseks on võimalik lisada dekoratiive: õled, linaluu, merikarp, rukkilill, marmor, poolvääriskivid.

Kui sa küsiksid: “Milline oleks parim siseviimistlusmaterjal paneelmaja korterisse?”, siis vastaksime sulle pikemalt mõtlemata: “Kindlasti savikrohv!” 

Miks me toome välja just paneelmaja korteri ja savikrohvi? Sellel naturaalsel ja lõputute värvi- ning pinnastruktuuri võimalustega materjalil on väga erilised ehitusfüüsikalised omadused, mis mõjutavad oluliselt sinu enesetunnet. Ning eriti positiivselt ilmneb selle efekt kevad-sügise ning suve perioodil. Mida see täpselt tähendab? 

On üks probleem, millega paneelmaja elanikud tihti kokku puutuvad – see on liigniiskusest tekkinud hallitus! Paljudes paneelmaja korterites puudub ventilatsioonisüsteem, vahetatakse ära vanad aknad plastakende vastu ning siseviimistluses on kasutusel sünteetilised värvid, tapeedid. Tekib olukord, kus niiskusel pole mitte kuhugi minna. Niiskus liigub seintele ja akende ümbrusesse ning tekib hallitus. 

Appi tuleb savikrohv!  Savikrohv reguleerib õhuniiskust. See tähendab, et su toaõhk ei ole enam nii kuiv ega ka liiga niiske ning su enesetunne ruumis on oluliselt parem! Veel enam, savil on võime niiskust siduda ning paneelmaja korteris tähendab see oluliselt pehmemat mikrokliimat, kus hallitust ei teki. Savi on selline materjal, mis seob ruumis niiskust ning kuival ajal annab tagasi, hoides õhuniiskust inimesele sobival tasemel (50-60%). Lisaks neutraliseerib savikrohv ebameeldivad lõhnad ning kahjulikud ained nagu köögiaurud, toidulõhnad jne. 

Lisaks kõigele eelnevale hoiab savikrohv lippu kõrgel esteetilise välimuse osas: naturaalne, hubane, kuid samal ajal tugev ning kvaliteetne. Savil on lõputult palju pastelseid värvivõimalusi, mis saavutatakse erinevat värvi savi omavahel segades või lisades looduslikke värvimuldasid ja pigmente.

Lubikrohv – looduslik niiskusekindlus 

Omadused: 100% looduslik, vastupidav, hea pinnatugevusega, niiskuskindel, pärsib hallituse teket, “hingav”, allergiavaba, antistaatiline,  ei sisalda orgaanilisi ega sünteetilisi lenduvaid osakesi.
Viimistluspind: Võimalik saavutada nii sile ja matt viimistluspind kui ka rustikaalne ning krobeline pind. 

Lubikrohv on looduslik krohv, mis on vastupidav pidevale temperatuurikõikumisele, niiskusele ja kulumisele. Sellist vastupidavust on aja jooksul täheldatud nii külmades põhjamaistes riikides kui ka päikselises ja kuumas Kreekas ning Marokos. Seetõttu võib lubikrohvi kasutada nii sise- kui ka välistingimustes. Eriti hästi sobib lubi niisketesse ruumidesse nagu vannitoad ja maakeldrid, kus lubja eriline omadus, kõrge pH-tase, aitab ära hoida hallitusseente tekke.

Ehitusfüüsikaliste omaduste poolest on lubikrohv väga sarnane savikrohviga, luues “hingava” sisekliima, mis on allergiavaba ja antistaatiline. 

Traditsiooniline lubikrohv on seinas valge, ebatasase ja krobelise pinnaga ning loob rustikaalse interjööri. Kui sulle selline stiil ei meeldi, siis ole mureta. Peenema terasuurusega marmor lubikrohv jätab siledama ja peenema pinnastruktuuri ning stucco-nimelise lubikrohviga saavutad ka täiesti sileda ja ühtlase pinna, mille lõpptulemus võib olla nii matt kui ka läikiv.

 

Stucco – sile ja luksuslik

Lubi stucco omadused: 100% looduslik, vastupidav, hea pinnatugevusega, pärsib hallituse teket, vetthülgav, difuusne, allergiavaba,  ei sisalda orgaanilisi ega sünteetilisi lenduvaid osakesi.
Savi stucco omadused: 100% looduslik, vastupidav, hea pinnatugevusega, difuusne, allergiavaba, neutraliseerib elektromagnetilist saastet, pärsib hallituse teket,  ei sisalda orgaanilisi ega sünteetilisi lenduvaid osakesi.

Viimistluspind: Veneetsialikult varjunditerohke peegelsile pind. Võimalik saavutada nii läikiv kui ka matt tulemus. Lai värvitoonide valik ning võimalus kombineerida mitut värvi ühele pinnale, saavutades efektseina. Võid ka valida enda lemmiku heleda ja tumeda tooni ning luua pinna, kus hele toon liigub pehmelt üle tumedaks. 

Savi stucco on inspireeritud jaapanist, kus seda ajalooliselt palju kasutati ja siiani kasutatakse.  Savi stucco viimistlemisel kasutatakse spetsiaalseid jaapani kellusid, mis annavad savi stuccole omase läike ja tugevuse. Sealjuures on sellel savile omane pehmus, mis kutsub sind seda käega katsuma. Savi stucco sobib suurepäraselt nõudlike pindade viimistlemiseks, kus on suurem kasutuskoormus: koridorid, ühiskondlikud ruumid. Selleks, et savi stucco pinda muuta puhastatavaks, lisatakse viimistlusele vahakiht. Savi stuccot kasutatakse ka savipõrandate viimistlemiseks, mis jätab kauni sileda pinna ja mida on kerge puhastada.
Stucco on parim valik, kui eelistad täielikult siledat pinda, mille lõppviimistlus on matt või läikiv. Kuid lisaks sellele on oluline stucco puhul teha vahet savi stuccol ja lubi stuccol. Mõlemal on omad eripärad ja omadused, kuid üks eriline omadus on neil mõlemal olemas: stucco võimaldab omavahel kombineerida mitut värvitooni ühele pinnale. Selliselt on võimalik luua värvilisi efektseinasid või toonide üleminekut, kus kaks värvi omavahel kokku sulavad. 

Lubi stucco  on loodud inspireerituna Itaaliast, kus nimetati seda stucco venezianoks või stucco lustroks. Lubi stucco on tugevama pinnaga ja seda on kergem hooldada, võimalik ka vajadusel pesta. Lubi stuccot võib kasutada muuhulgas niisketes ruumides luksusliku viimistluse saavutamiseks pindadel, kus igapäevane vee kokkupuude on minimaalne. Suure niiskuskoormusega alad, nagu näiteks dušinurk, soovitame katta hoopis tadelaktiga. Lubi stuccot võib julgelt kasutada ka köögitasapinna tagusel seinal, kus saad luua isikupärase ja efektse pinna, kasutades stucco värvimaagia võlusid. 

 

Marmorino – luksuslik marmorefekt

Omadused: 100% looduslik, vastupidav, väga hea pinnatugevusega, vetthülgav, difuusne, allergiavaba, antibakteriaalne, vaba kahjulikest saasteainetest
Viimistluspind: Marmorit meenutav pind, mille lõppviimistlus võib olla satiin-matt või läikiv. 

Marmorino on viimistluspahtel, mis sobib nõudlikule kliendile ja nõudlikele pindadele, mida peab saama puhastada ja pesta. Marmorino paigaldus on kerge ja kiire, sobides oma omaduste poolest väga hästi ühiskondlikesse hoonetesse, nagu koolid, haiglad, koridorid, kontorid jne. Marmorino on 100% looduslik lubikrohv, mis jäljendab marmorit. See viimistluspahtel annab sinu interjöörile luksusliku puudutuse, mis ei jäta kedagi külmaks. Marmorino on naturaalset valget värvi, mida on võimalus toonida, et saavutada just selline tulemus, mida oma vaimusilmas ette kujutad. Valmis pind jääb satiin-matt või läikiv sõltuvalt sellest, mida eelistad. Marmorino sobib ka ideaalselt luksuslikesse hotellitubadesse, kontoritesse, saunadesse ning vannitubadesse, kus on madal niiskuskoormus, aga muidugi ka kodudesse.

 

Tadelakt alternatiiv keraamilisele plaadile

Omadused: 100% looduslik, vastupidav, väga hea pinnatugevusega, vetthülgav, pärsib hallituse teket, difuusne, allergiavaba,  ei sisalda orgaanilisi ega sünteetilisi lenduvaid osakesi.
Viimistluspind: Pehme nagu siid, tugev nagu kivi. Sile ja vetthülgav pind, millel on lai toonivalik.

Tadelakt – see on võimalus anda oma vanni- või duširuumile isikupära! Tadelakt on parim krohv aluspinna vormide ja kumeruste jäljendamiseks.  Sellega saab luua kumeraid nurki, kraanikausse, vanne, vaase, skulptuure või isegi lambikupleid. Samuti saab tadelaktiga katta ümaraid, eripäraseid ahjusid. Tadelakt on lubjal põhinev viimistluskrohv, mis sobib ideaalselt asendama keraamilisi seinaplaate ning tulemus jääb vuugivaba. Erinevalt tavalisest lubikrohvist on selle krohvi pind siidiselt sile ning vetthülgav,  kuid samal ajal tugev kui kivi. Seega sobib see hästi niisketesse ruumidesse, eriti just kohtadesse, kus on tihe kokkupuude veega, näiteks dušinurk. Tadelakt on pidevale vee kokkupuutele kõige vastupidavam looduslik ehitusmaterjal, seetõttu eelistatakse seda just suurema niiskuskoormusega ruumides. Tadelakti vetthülgav pind saavutatakse tihendades ja poleerides pinda spetsiaalse väikese tööriistaga – poleerimiskiviga – ning lisaks kasutatakse viimistlemisel ka orgaanilist oliiviõliseepi.

 

Looduslikud savi- ja lubivärvid 

Omadused: 100% looduslik, difuusne, allergiavaba, antibakteriaalne, ei sisalda orgaanilisi ega sünteetilisi lenduvaid osakesi.
Viimistluse pind: Matt, pastelne ja kergelt struktuurne.

Lubivärve kasutatakse peamiselt fassaadidel, sest need on ilmastikule vastupidavad. Fassaadidel tekitab lubivärv erilise miljöö, jättes pinna laiguliseks. Seda omapärast miljööd saab näha ja tunnetada kõige rohkem Stockholmi vanalinnas, kus kõik hooned on eranditult lubivärviga kaetud. Savi- ja lubivärvid on 100% looduslikud värvid, mille peamisteks eelisteks teiste värvide ees on see, et nad on lõhnavabad ja ei sisalda lenduvaid orgaanilisi ühendeid ega sünteetilisi liim- ja säilitusaineid. Samuti on need värvid “hingavad” ehk ei takista aluspinna veeaurusiduvust. 

Savivärv on looduslikult kõige puhtam ja ohutum värv, mida teha saab. Savivärviga viimistlemisele võib julgelt kaasata ka lapsed. Ei juhtu mitte midagi, kui laps värvised näpud kogemata suhu pistab. Savivärvid on pastelsed ja hubased, luues romantilise ruumitunnetuse. Need on meie emakese maa värvid, mis on harmoonias meie keskkonnaga, tekitades meis rahu ja maandatud tunde. 

Savivärviga kaetud pinnad jäävad sametiselt matid ja kergelt struktuursed, mis ei peegelda valgust. Neid värve on väga kerge pinnale kanda ning need on hea katvusega. 

Kui sind inspireeris mõni eeltoodud viimistlusmaterjal, siis võta meiega ühendust! Me aitame leida sinu koduseinte aluspinnale sobivad materjalid – see on meie kompetents.