Ehitusplaadid – Saviplaat, Fermacell kipskiudplaat või Puitkiudplaat

Sisukord

Ehitusplaadid: valikul on oluline kaaluda materjalide keskkonnasõbralikkust, tervisele ohutust ja funktsionaalsust. Savi-, kipskiud- ja puitkiudplaadid pakuvad nende kriteeriumide täitmiseks suurepäraseid võimalusi.

Saviplaat – Tervislik seinalahendus

Saviplaat on innovatiivne lahendus, mis ühendab endas savi positiivsed omadused nagu niiskuse reguleerimine ja soojuse akumuleerimine, pakkudes samal ajal kiiret ja lihtsat paigaldust. Need ehitusplaadid sobivad ideaalselt nii uute hoonete ehitamiseks kui ka vanade renoveerimiseks, olles eriti ideaalsed siseseinte, vaheseinte, lagede ja puitkonstruktsioonide katmisel. Saviplaatide kasutamine aitab luua tervislikuma sisekliima, kuna savi loomulikult reguleerib õhuniiskust ja parandab ruumi akustikat.

Fermacell kipskiudplaat – Vastupidav ja mitmekülgne

Fermacell kipskiudplaat on valmistatud kipsi ja taaskasutatud paberi segust, pakkudes tugevat, tulekindlat ja heliisolatiivset lahendust nii uusehitistele kui ka renoveerimisprojektidele. Need ehitusplaadid on mehaaniliselt vastupidavad, niiskuskindlad ja neil on suurepärased kandevõime ning jäikusomadused. Fermacell plaadid suurendavad hoone kasutatavat pinda, tänu nende õhematele konstruktsioonilahendustele, ning on tõestatud inimese tervisele ohutuks.

Puitkiudplaat – Looduslik soojustus ja heliisolatsioon

Puitkiudplaadid on 100% naturaalsest puitkiust valmistatud plaadid, mida kasutatakse laialdaselt soojustuseks ja heliisolatsiooniks. Need plaadid sobivad suurepäraselt sammumüra vähendamiseks põrandatel, samuti seina-, lae- ja katuseisolatsiooniks. Puitkiudplaadi unikaalsed omadused, nagu soojust salvestav võime, helikindlus ja niiskusvahetuse tagamine, teevad sellest ideaalse valiku nii sise- kui välisehitustöödel. Lisaks aitab puitkiudplaat vältida külmasildu ja soojustuskihi märgumist, tagades hoone parema energiatõhususe.

Iga ehitusplaadi tüüp pakub unikaalseid eeliseid, olenevalt projekti vajadustest. Oluline on valida ehitusplaadid, mis mitte ainult ei vasta tehnilistele nõuetele, vaid toetab ka jätkusuutlikku ja tervislikku elukeskkonda.

Savi-, kipskiud- ja puitkiudplaadid on kolm ehitusmaterjali, mis pakuvad tavakasutajale erinevaid eeliseid ja kasutusvaldkondi. Nende valik sõltub konkreetse projekti nõuetest ja eesmärkidest.

Ehitusplaadid: Saviplaatide kasutamine ehituses

Saviplaatide kasutamine ehituses ja interjööride kujundamises on kasvav trend, tänu nende arvukatele eelistele, mis ulatuvad keskkonna säästlikkusest kuni inimeste tervise parandamiseni. Savi, kui looduslik materjal, on tuntud oma suurepäraste omaduste poolest, mis teevad saviplaatidest ideaalse valiku mitmesuguste rakenduste jaoks.

Kasutusvaldkonnad

Saviplaate saab kasutada mitmesugustel eesmärkidel, alates siseviimistlusest kuni keerukate renoveerimisprojektideni. Nende peamised kasutusalad hõlmavad:

 • Siseseinte ja vaheseinte katmine: Saviplaatide kasutamine seinte ja vaheseinte ehitamisel pakub tõhusat lahendust, mis ühendab esteetilise väljanägemise ja funktsionaalsuse.
 • Lagede katmine: Saviplaatide abil saab luua esteetiliselt meeldivaid lagesid, mis lisaks ilule aitavad kaasa ka ruumi akustika parandamisele.
 • Siseviimistlus: Saviplaadid pakuvad looduslikku viimistlusvõimalust, mis sobib suurepäraselt ökoloogiliselt teadlike tarbijate vajadustega.
 • Renoveerimisprojektid: Olemasolevate hoonete renoveerimisel võimaldavad saviplaadid säilitada hoone ajaloolist ilmet samal ajal kaasajastades selle sisemist keskkonda.

Miks valida saviplaadid?

Saviplaatide valimise peamised põhjused peituvad nende unikaalsetes eelistes, mis hõlmavad järgmist:

 • Tervislik sisekliima: Savi loomulik võime reguleerida õhuniiskust loob tervislikuma sisekliima. Saviplaadid neelavad liigniiskust ja vabastavad seda, kui õhuniiskus ruumis langeb, aidates sellega vähendada hallituse ja bakterite kasvu riski.
 • Allergikutele ja astmaatikutele sobilik: Kuna saviplaatide tootmisel ei kasutata kahjulikke kemikaale, on need ohutud allergikutele ja astmaatikutele, aidates vältida õhukvaliteediga seotud terviseprobleeme.
 • Kiire ja lihtne paigaldus: Saviplaatide kasutamine aitab säästa aega ehitusprojektides, kuna need võimaldavad kiiret paigaldust ilma pikka kuivamisaega ootamata, mis on eriti oluline kiirete renoveerimistööde puhul.
 • Esteetiline ilu: Lisaks praktilistele eelistele pakuvad saviplaadid ka esteetilist mitmekülgsust, võimaldades luua looduslähedase ja sooja atmosfääriga ruume, mis peegeldavad kaasaegseid disainitrende.

Kokkuvõttes on saviplaatide kasutamine ehituses ja renoveerimises kasvav trend, mis ühendab endas keskkonnasäästlikkuse, tervisliku sisekliima loomise ja esteetilise ilu. Need teevad just nendest ehitusplaatidest ideaalse valiku nii uute projektide jaoks kui ka ajalooliste hoonete kaasajastamisel, pakkudes terviklikku lahendust, mis vastab tänapäeva ehitusnõuetele ja elanike ootustele.

Ehitusplaadid: Fermacell kipskiudplaatide kasutusvaldkonnad ja eelised

Fermacell kipskiudplaatide populaarsus ehitusmaterjalina tuleneb nende mitmekülgsetest kasutusvõimalustest ja olulistest eelistest, mis muudavad need ideaalseks valikuks paljudeks ehitus- ja renoveerimisprojektideks.

Kasutusvaldkonnad

Fermacell kipskiudplaate kasutatakse laialdaselt erinevates ehitusprojektides, pakkudes lahendusi, mis vastavad tänapäeva ehitusstandarditele ja kasutajate ootustele:

 • Seinte ja lagede ehitus või renoveerimine: Tänu oma tugevusele ja stabiilsusele sobivad Fermacell plaadid suurepäraselt nii uute seinte püstitamiseks kui ka olemasolevate lagede ja seinte renoveerimiseks.
 • Tulekindlate seinte loomine: Fermacell plaadid vastavad kõrgetele tuleohutusnõuetele, muutes need sobivaks kasutamiseks kohtades, kus on vaja lisada tulekindlust.
 • Heliisolatsiooni parandamine: Tänu oma massile ja materjali omadustele aitavad Fermacell plaadid vähendada müra levikut, parandades seeläbi elu- ja töökeskkonna akustilist mugavust.

Miks valida Fermacell kipskiudplaadid?

Fermacell kipskiudplaadid on hinnatud mitmete oluliste eeliste tõttu, mis teevad nendest eelistatud valiku paljudes ehitusprojektides:

 • Vastupidavus ja multifunktsionaalsus: Fermacell plaadid on toodetud kipsi ja pabermassi kombinatsioonist, tagades materjali kõrge mehaanilise tugevuse ja vastupidavuse. See teeb plaadid sobilikuks kasutamiseks nõudlikes tingimustes.
 • Tulekindlus: Fermacell plaadid omavad kõrget tulekindlust, mis aitab kaasa ohutumale ehituskeskkonnale ja vastab rangeimatele tuleohutusnõuetele.
 • Heliisolatsioon: Plaatide kasutamine aitab oluliselt parandada heliisolatsiooni, vähendades müra nii sees- kui väljastpoolt, mis on oluline nii elu- kui ka tööruumides.
 • Niiskuskindlus: Erinevalt traditsioonilisest kipsplaadist on Fermacell plaadid niiskuskindlad, mis muudab need sobilikuks kasutamiseks ka niisketes tingimustes nagu vannitoad ja köögid.
 • Ökoloogiline ja tervislik: Fermacell plaadid on valmistatud looduslikest materjalidest ja ei sisalda kahjulikke aineid, tagades tervislikuma sisekliima ja toetades jätkusuutlikku ehitust.

Fermacell kipskiudplaadid pakuvad seega tõhusat, mitmekülgset ja säästvat lahendust mitmesugustele ehitusvajadustele, ühendades endas nii tugevuse ja ohutuse kui ka keskkonna- ja tervisesõbralikkuse.

Ehitusplaadid: Puitkiudplaatide kasutusvaldkonnad ja eelised

Puittkiudplaadid on tänu oma unikaalsetele omadustele ja keskkonnasõbralikkusele muutunud eelistatuks materjaliks nii uusehitistes kui ka renoveerimisprojektides. Need plaadid pakuvad mitmekülgseid kasutusvõimalusi ja olulisi eeliseid, muutes need atraktiivseks valikuks paljudele ehitajatele ja disaineritele.

Kasutusvaldkonnad

Puitkiudplaadid on väga mitmekülgsed, pakkudes lahendusi mitmesugustes rakendustes:

 • Soojustus: Nii seinte, lagede kui ka põrandate soojustamine on puitkiudplaatide üks peamisi kasutusvaldkondi. Nende looduslik soojusisolatsiooni võime aitab hoida soojuse sees talvel ja väljas suvel, parandades hoone energiatõhusust.
 • Heliisolatsioon: Puitkiudplaatide kasutamine aitab vähendada müra levikut ruumide vahel ja hoone sees, pakkudes paremat akustilist mugavust nii elu- kui ka töökeskkonnas.
 • Sammumüra vähendamine: Põrandate puhul aitavad puitkiudplaadid vähendada sammumüra, mis on eriti oluline mitmekorruselistes elu- või büroohoonetes.

Miks valida puitkiudplaadid?

Puitkiudplaatide populaarsuse taga on mitmeid olulisi põhjuseid:

 • Looduslik soojustusvõime: Puitkiudplaadid on valmistatud looduslikest materjalidest, pakkudes suurepärast soojustusvõimet. See aitab oluliselt kaasa hoone energiatõhususele ja vähendab kütte- ja jahutuskulusid.
 • Keskkonnasõbralikkus: Puit on taastuv ressurss, ja puitkiudplaatide tootmine on suhteliselt energiasäästlik protsess. See muudab puitkiudplaadid keskkonnateadlike ehitajate ja arendajate jaoks atraktiivseks valikuks.
 • Parandab akustilist mugavust: Lisaks sammumüra vähendamisele aitavad puitkiudplaadid vähendada ka õhust levivat müra, parandades nii elu- kui ka töökeskkonna kvaliteeti.
 • Väldib külmasildasid: Puitkiudplaatide kasutamine aitab vältida külmasildade teket, mis on oluline hoone üldise soojapidavuse ja vältimaks niiskusega seotud probleeme.
 • Tervislik: Puitkiudplaadid ei sisalda kahjulikke lisandeid ja on seetõttu tervislik valik nii paigaldajatele kui ka hoone kasutajatele.

Kokkuvõttes pakuvad puitkiudplaadid tõhusat, looduslikku ja keskkonnasõbralikku lahendust erinevatele ehituslikele väljakutsetele, olles ideaalne valik nii soojustus- kui ka heliisolatsiooniprojektides. Nende kasutamine aitab parandada hoone energiatõhusust, akustilist mugavust ning vähendada keskkonnamõju, muutes need sobilikuks valikuks jätkusuutlikuks ehituseks.

Valik sõltub projekti konkreetsetest vajadustest – kas peamine eesmärk on tervislik sisekliima, vastupidavus ja mitmekülgsus või keskkonnasõbralikkus ja energiatõhusus. Iga materjal pakub unikaalseid eeliseid, mis võimaldavad kasutajal leida just neile sobiva lahenduse.

Meie tootevalikuga saate tutvuda siin.