Kes on Saviukumaja ehk UKU?

Meil on hea meel, et tunned huvi looduslike ehitus- ja viimistlusmaterjalide vastu. 

Oleme vana saviehituskultuuri entusiastid ja soovime, et kõigil inimestel oleks võimalik elada tervislikest ja puhastest materjalidest ehitatud kodudes. Just sellepärast me looduslikke materjale toodamegi. 

UKU käivitaja ja südametunnistus on Marko Kikas. Mees, kellel on traditsioonilised ehitusvõtted lausa veres. Juba tema vanaisa ehitas Lõuna-Eestis savimaju ja ehkki Marko vanaisaga kunagi ei kohtunud, jõudsid vanad õpetused krohvijast isa kaudu temani ikkagi. 

Pärast ehitajaks õppimist ja mõneaastast tänapäevases ehituses töötamist tundis ta aga kutset vanade võtete ja materjalide juurde tagasi pöörduda. Ta täiendas end Saksamaal ja Mehhikos ning asutas 2006. a looduslikke viimistlusmaterjale tootva ettevõtte Saviukumaja.

UKU - Looduslike viimistlusmaterjalide ekspert

Tänaseks on Saviukumajast saanud kõrgeima kvaliteediga ehitussegusid tootev UKU, mille tiimi kuuluvad oma ala tõelised fännid ja asjatundjad. Oleme maailma risti-rästi läbi sõitnud ja erinevate rahvaste traditsioonilised teadmised tänapäevasteks looduslikeks ehitussegudeks kokku seganud. 

Vähe sellest, et me selliseid segusid ise toodame, mitmed meist ka elavad meie toodete abil valminud majades. Me teame, mida teeme, ja mõistame, mida sellistest materjalidest tahta. Just nii sünnivad head asjad.

Rohkem kui 20-aastase praktikaga loodusehituses oleme saavutanud meisterlikkuse, millega tunneme ennast kindlalt nii õdusat põhjamaist metsamaja kui ka araabia kõrbeprintsi residentsi rajades. Oleme looduslike viimistlusmaterjalide eksperdid, kelle poole võid julgelt igas küsimuses pöörduda.

Kõik meie tooted on taaskasutatavad ja kompostitavad, need ei sisalda kemikaale ja toksilisi aineid ning on VOC vabad. Paneme oma toodete puhtuse tagamisse aega ja ressursse; me ei kasuta otseteid, mis võiksid kuidagi toodete kvaliteeti või loodust kahjustada.

Traditsioonilised materjalid, uued tehnoloogiad

Täiendame oma viimistlussegusid pidevalt ning oleme nende testimisse ja analüüsimisse kaasanud ülikoole nii Eestist, Soomest, kui ka Rootsist. Kõik, mida me ühe või teise materjali kohta lubame, on testide tulemusel tõestatud. 

UKU Pure Earth maailmaklassiga viimistlussegud ning luksuslikud ja moodsad värvid valmivad tänapäevase tehnoloogia abil vanas Mooste mõisas Põlvamaal. Ka see ei ole juhuslik. Usume, et nagu inimesele on oluline tema elukoht, on toodete puhul tähtis see, millistes tingimustes need valmivad. 

Kui sa täpselt oma soovile või vajadusele vastavat materjali meie valikust ei leia, anna meile sellest julgesti märku. Meie jaoks on iga selline väljakutse põnev ja me aitame sul oma unistuse hea meelega ellu viia. 

Oleme sinu teenistuses, ole sa siitsamast Lõuna-Eesti metsadest või prints tuhande ja ühe öö maalt.