Tampsavi

UKU tampsavi on savisegu, mida kasutatakse massiivsete seinte ehitamiseks ja savimajade suuremateks parandustöödeks. Savi tampimise protsess jätab seina pinnale näha iseloomulikud horisontaalsed triibud, mis on sisekujunduses ainulaadsed ja pilkupüüdvad.

Lisaks jätkusuutlikkusele ja madalale keskkonnamõjule on tampsavist loodud seintel ka esteetiline eelis. Seinad valitakse enamjaolt jätta viimistlemata, näidates savipinna loomulikku tekstuuri ja värvi.

Tampsavi tehnikat on erinevates maailma paikades kasutatud tuhandeid aastaid ja leiab kasutust ka tänapäeval kui säästev ja kulutõhus ehitusmeetod.

Foto: Tõnu Tunnel / Disain: Kuidas.Works

Tampsavi seintel on ainulaadne orgaaniline välimus, mis sulandub sujuvalt looduskeskkonnaga

Disain: Kuidas.Works

Kui seina kuju ja suurusega raketis või vorm on paigas täidetakse see kiht kihi haaval niiske tampsaviseguga. Seejärel segukiht tihendatakse käsitsi või mehaaniliste tööriistadega, nagu näiteks pneumaatiline tamper. Tampimine ehk tihendamine surub Tampsavisegu kokku, eemaldades kõik õhutaskud ja luues tiheda, tugeva seina. Tambitakse 10-20cm segu korraga, sest muidu võib jääda segukihi alumine pool ebapiisava tampimise tõttu pude.

Päikese soojust salvestavatel tampsavist seintel on suurepärane termomass, mis tähendab, et nad suudavad päevasel ajal soojust absorbeerida ja salvestada ning öösel seda vabastada, vähendades vajadust kütte- ja jahutussüsteemide järele. Seda muidugi juhul, kui päike neile peale paistab.

Värvus: tumepunane
Tera suurus: 0–8mm
Kulu: 1500-2000 kg/m³
Pakend: 25kg kott, (500kg / 1000kg Big-Bag tellimisel)

Foto: Tõnu Tunnel / Disain: Kuidas.Works

Kuidas tellida?

Selleks, et saaksime aidata sul sinu projekti jaoks parima toote välja valida, saada meile palun järgmine info:

Kui asud Põhja-Eestis siis külasta meie salongi Tallinnas Peetri tee 2 või kirjuta aadressil tallinn@uku.eu.

Kui oled Lõuna-Eestis, siis astu läbi Mooste mõisa kompleksist Mõisahoovi tee 5 või kirjuta aadressil info@uku.eu