TOORSAVI TELLIS

Toorsavi tellis ehk kokkusurutud saviplokk,  ehk CEB – compressed earth block, on pressitud toorsavist tellis, mis on põletamata. Põletamata toorsavi tellised on savist ja liivast vormitud ehituskivid, mis sobivad kasutamiseks nii kandvate kui ka mittekandvate seinte ehitamiseks.

UKU toodetud telliseid kasutatakse lisaks seinte ehitusele ka ahjude, pliitide, kaminate ja soojamüüride ehitamiseks ja ladumiseks.

Toorsavitellised on põletamata ja tänu sellele on säilinud nende unikaalne soojust akumuleeriv ning niiskust reguleeriv omadus. Need omadused põletamisel kaovad.

Savi reguleerib siseruumi õhuniiskust loomulikul viisil. Niiskema õhu korral imab toorsavitellistest sein üleliigse niiskuse, kuiva õhuga aga eraldab niiskust ruumi tagasi. Toorsavitellised on sobilikud allergikutele, sest hoiavad õhuniiskuse 50% ligidal, mis pärsib hallituse teket.

Toorsavitellistel on tänu oma suurele massile võime salvestada soojust ning vabastada seda külmemal perioodil, vähendades hoones suuri temperatuuri kõikumisi.

Mõõdud: 295x140x90 mm; 295x140x70 mm; 295x140x50 mm (tellimisel saame toota erineva paksusega telliseid)
Värvus: punane, hall (tellimisel pruun, tumepunane, sinine, kollane)

Mõtled, kas toorsavi tellised sobivad sinu projekti? Võta meiega ühendust ja leiame koos parima lahenduse.