Toorsavitellis

Toorsavitellis ehk pressitud saviplokk on savist tellis, mis on põletamata. Inglise keeles tuntud kui CEB – compressed earth block. Põletamata toorsavist tellised on savist ja liivast vormitud ehituskivid, mis sobivad kasutamiseks nii kandvate kui ka mittekandvate seinte ehitamiseks.

Lõuna-Eestis toodetud savitelliseid kasutatakse lisaks seinte ehitusele ka ahjude, pliitide, kaminate ja soojamüüride ehitamiseks ja ladumiseks. Toorsavitellised leiavad laialdast kasutust ka savimajade renoveerimisel, kui on vaja täita suuremaid avasid ja lõhesid seinas.

Foto: Tõnu Tunnel / Disain: Kuidas.Works

Toorsavitellised on sobilikud allergikutele, sest hoiavad õhuniiskuse 50% ligidal, mis pärsib hallituse teket

UKU toorsavitellised on põletamata ja tänu sellele on säilinud nende unikaalne soojust akumuleeriv ning niiskust reguleeriv omadus. Need omadused põletamisel kaovad.

Savi reguleerib siseruumi õhuniiskust loomulikul viisil. Niiskema õhu korral imab toorsavitellistest sein üleliigse niiskuse, kuiva õhuga aga eraldab niiskust ruumi tagasi.

Toorsavitellistel on tänu oma suurele massile võime salvestada soojust ning vabastada seda külmemal perioodil, vähendades hoones suuri temperatuuri kõikumisi.

Värvus: punane, hall
Mõõdud: 295x140x90mm; 295x140x70mm; 295x140x50mm

Foto: Tõnu Tunnel / Disain: Kuidas.Works

Kuidas tellida?

Selleks, et saaksime aidata sul sinu projekti jaoks parima toote välja valida, saada meile palun järgmine info:

Kui asud Põhja-Eestis siis külasta meie salongi Tallinnas Peetri tee 2 või kirjuta aadressil tallinn@uku.eu.

Kui oled Lõuna-Eestis, siis astu läbi Mooste mõisa kompleksist Mõisahoovi tee 5 või kirjuta aadressil info@uku.eu