Savikrohv - naturaalne interjöör

Savil oli juba iidsetel aegadel tähtis koht inimeste elus. Savi on elamute ehitamiseks kasutatud juba aastatuhandeid ja savikrohvid on kaunistanud kodusid just oma lihtsuse, ilu ja savi kasulike omaduste pärast.

Tänapäeval on tark ehitusmaterjalide valik aktuaalsem kui kunagi varem, sest savi on  jätkusuutlik ja väikseima ökoloogilise jalajäljega ehitusmaterjal. Savi, savikrohv ja teised naturaalsed ehitusmaterjalid on aina rohkem populaarsust kogumas just oma ökoloogilisuse ja jätkusuutlikkuse poolest.

Miks valida savikrohv?

Savikrohvi kasutamine siseviimistluses on tervislik nii maja seinakonstruktsioonidele kui ka maja elanikele. Savikrohv reguleerib õhuniiskust, sobib allergikutele, tõkestab elektromagnetilist kiirgust ning aitab neutraliseerida ebameeldivad lõhnad. Savikrohv on 100% looduslik ja taaskasutatav ning tal on palju pehmeid ja naturaalseid toone.

Saviukumaja ehk UKU savikrohvid, savipahtlid ja savivärvid on naturaalsed ning sisaldavad üksnes looduslikke koostisosasid. Meil ei ole vaja kasutada krohvisegude tootmisel kemikaale. Küll aga kasutame tootmisel päikeseenergiat - otse tootmishoone katusele paigaldatud päikesepaneelidega.

UKU savikrohvid ja savivärvid on antistaatilised ning aitavad kaasa ruumide tervislikule sisekliimale. Savikrohviga viimistletud ruumis oled vahetus kontaktis loodusega ja omad tükikest maailma vanimast  ehitusstiilist. Savikrohvimine on mõnus ja loomulik protsess. Savi segusid on lihtne valmis segada ja kasutada. Savikrohvide ja savivärvidega töötamine on lausa teraapiline tegevus ja alati on võimalus ka pereliikmetel tööprotsessist osa saada.

UKU savikrohv on 100% naturaalne ja Eesti kõige laiema toonivalikuga. Savikrohvide tooni saavutamiseks kasutame vaid puhtaid eri tooni looduslikke savisid ning suurem osa neist pärineb lähiümbruskonnast ehk vaid mõnesaja kilomeetri raadiuses Moostest. UKU savikrohvide kvaliteedi tagab Saksa kvaliteedistandard ning sellekohaselt on savitoodete valikus kõrgeimasse tugevusklassi (DIN 18947:2013) kuuluvad aluskrohv, viimistluskrohv ja peenviimistluskrohv.

Savi aluskrohv

Savikrohv aluspindade tasandamiseks, krohvimiseks täitekihis. Savikrohvi saab kasutada soovi korral viimistluskihina.
Savi aluskrohv sobib erinevate pindade krohvimiseks sisetingimustes (puit, kivi, tellised, savi, lubi- jt mineraalkrohvid, rooplaat, põhusein, betoonplokid, Aeroc, Fibo jne).

Tera suurus: 0-4mm
Värvus: Tumepunane
Maksimaalne kihi paksus: 1,5cm (ühes kihis)
Materjali kulu: 17kg/m² (1cm kiht)
Saadaval kuivseguna.
Pakendid: 25kg kott, 500kg Bigbag, 1000kg Bigbag

 

Savikrohv sobib erinevate pindade krohvimiseks sisetingimustes (puit, kivi, tellised, savi, lubi- jt mineraalkrohvid, rooplaat, põhusein, betoonplokid, Aeroc, Fibo jne).

Kasutatakse aluspindade tasandamiseks, krohvimiseks täitekihis või soovi korral viimistluskihis. Piisava kihipaksusega savikrohv reguleerib ruumi õhuniiskust, akumuleerib soojust, neutraliseerib elektromagnetilist saastet, summutab kaja, pärsib hallistuste teket ja on sobilik allergikutele.

UKU savikrohv on 100% looduslik, taaskasutatav ning toodetud päikeseenergiaga. UKU savi aluskrohv on väga hea nakkuvuse ja pinnatugevusega, 100% looduslik ja taaskasutatav, võimalus on kujundada kumeraid nurki ja erinevaid vorme.

Tootejuhend

Savi-viimistlus-krohv

Aluspindade krohvimine, tasandamine ja struktuurne viimistlemine. Savikrohv ehk viimistluskrohv sobib erinevate pindade krohvimiseks sisetingimustes. Kasutatakse savi aluskrohvi pinna ebatasasuste täitmiseks.

Tera suurus: 0-2mm
Värvus: Tumepunane, punane, pruun, hall, sinine
Maksimaalne kihi paksus: 6-8mm
Saadaval kuivseguna.
Pakendid: 25kg
500/1000kg Bigbag (tellimisel)

Sobib erinevate pindade krohvimiseks sisetingimustes. Kasutatakse savi aluskrohvi pinna ebatasasuste täitmiseks. Sobib erinevate pindade krohvimiseks (puit, kivi, tellised, savi, lubi- jt mineraalkrohvid, rooplaat, põhusein, betoonplokid, Aeroc, Fibo jne).

Viimistluskrohv koosneb kvaliteetsest savist ja spetsiaalse sõelkõvera järgi hoolikalt valitud liivast, millele on lisatud hundinuia tõlviku kiudu.

Piisava kihipaksusega savikrohv reguleerib ruumi õhuniiskust, akumuleerib soojust, neutraliseerib elektromagnetilist saastet, summutab kaja, pärsib hallistuste teket, sobib allergikutele. UKU savi viimistluskrohv on väga hea nakkuvuse, töödeldavuse ja pinnatugevusega, 100% looduslik ja taaskasutatav.

TootejuhendVärvikaart

Savi-peenviimistlus-krohv

Laia toonivalikuga peenviimistluskrohv mida kasutatakse savikrohvide, lubikrohvide ja teiste mineraalkrohvide viimistlemiseks sisetingimustes. Sobib samuti kips-, kipskiud-, puitkiudplaatide (tuuletõke, Steico jt.) krohvimiseks.

Tera suurus: 0-1 mm / 0-0,5 MM
Värvus: Üle 30 tooni
Maksimaalne kihi paksus: 5 mm / 2 mm
Saadaval kuivseguna
Pakendid: 25 kg kott / 20 kg kott (must, lumivalge)

Võimalikele pinnavigastusele saab teha kohtparandusi, selleks on soovitatav säilitada samast partiist viimistlusmaterjali. Määrdunud krohvi võib kuivpuhastada või uuesti katta sama viimistlusmaterjaliga. Savikrohv on antistaatiline ega kogu tolmu. Õlid ja vedelikud imab savikrohv endasse.

Võimalikud looduslikud lisandid: õled, linaluu, merikarp, rukkilill, marmor, poolvääriskivid.
Lõppviimistluseks soovitame pinna kruntida UKU viimistluskrundiga.

TootejuhendVärvikaart

Savivärv

Savivärv, sametiselt matt ja kergelt stuktuurne looduslik värv. Savivärvid sobivad erinevate pindade värvimiseks sisetigimustes (puidupinnad, puit- kips- kipskiudplaatide, kivi, tellis, savi-, lubi- jt. mineraalkrohvid, betoonplokid, Aeroc, Fibo jne.)

Tera suurus: 0-0,2 mm
Värvus: Üle 30 tooni 
Pakendid: 1 kg kott, 5 kg kott, 10 kg kott
Saadaval kuivseguna.

 

Savivärvid on 100% looduslikud ning toodetud päikeseenergiaga. Laia valiku toonide saamiseks on kasutatud erinevaid savipulbreid ning kõrgekvaliteetseid täiteaineid, mis tagavad lihtsa paigalduse ja suurepärase tulemuse.

Savivärv on lõhnavabad ja ei sisalda lenduvaid orgaanilisi ühendeid ega sünteetilisi liim-ja säilitusaineid. Savivärv ei takista aluspinna veeaurusiduvust, seda on lihtne paigaldada ning see sobib seinte ja lagede katmiseks interjööris. Savivärvidega kaetud pinnad on matid, pastelsed ning ei peegelda valgust. Savivärv on hea katvusega ja lisab isik- upära ka siledatele pindadele, jättes pinnale kerge struktuuri. Savivärv pärsib hallituse teket ning sobib allergikutele.

Ei ole sobiv niisketesse ruumidesse (kelder, dušinurk), samuti ei sobi läikivate mitteimavate pindade värvimiseks (klaas, metall, jt).

TootejuhendVärvikaart

Savi Stucco

Veneetsialikult varjunditerohkes savigammas imeõhuke viimistluspahtel.  Savi viimistluspahtel mida kasutatakse savi-, lubi- jt viimistluskrohvide katmiseks sisetingimustes. Savi stucco sobib kips-, kipskiud-, puitkiudplaatide lõppviimistluseks (sobiva nakkekihi ja lauspahtelduse puhul).

Tera suurus: 0-0,2 mm
Värvus: Üle 30 tooni. Võimalik toonida värvimuldadega ja/või segusid omavahel segades.
Kulu: 400 g/m2
Saadaval kuivseguna. 
Pakendid: 1 kg kott, 5 kg kott, 10 kg kott

Savi stucco on hea vaheldus savikrohvitud pindadele. Stucco kopeerib iga väiksematki pinna ebatasasust, mistõttu soovitame pinna ettevalmistamisse suhtuda kui värvimise ettevalmistamisse. UKU savi stucco on 100% looduslik ning toodetud päikeseenergiaga. UKU savitoodetest kõige innovatiivsem ja peenem toode on savi-stucco, mille loomisel on kasutatud vaid kohalikke eri tooni savisid ja hoolikalt valitud peenefraktsioonilist liiva, tagamaks segule hea töödeldavuse ja pinnatugevuse. Korrektse paigalduse ja töötlemise puhul saavutatakse Veneetsia pahtlile sarnane läikepind.

Tootejuhend

Ahjusegu

Ahjusegu on mõeldud tulekollete väliskestade (ahjud, kaminad, pliidid), korstnate, soemüüride ning lesode ladumiseks ja parandustööde tegemiseks sisetingimustes. Sobib nii toorsavi- kui põletatud telliste ladumiseks kui ka potikivide täiteks. Ahjusegu kasutatakse ka müüride ja vaheseinte ehitamiseks.

UKU ahjusegu on väga hea nakkuvuse, töödeldavuse ja pinnatugevusega ning talub suuri temperatuurikõikumisi. UKU kvaliteetne ahjusegu on 100% looduslik ja taaskasutatav.

​​​Värvus: Tumepunane, sinine
Tellimisel: punane, pruun, hall
Saadaval kuivseguna.
Pakend: 25 kg kott

Tootejuhend

Toorsavi-tellis

CEB on pressitud toorsavi tellis (compressed earth block).
Põletamata toorsavi tellised on savist ja liivast vormitud ehituskivid, mis sobivad kasutamiseks nii kandvate kui ka mittekandvate seinte ehitamiseks. Toorsavi tellised sobivad uute hoonete ehitamiseks, vanade savimajade renoveerimiseks. 

UKU toodetud telliseid kasutatakse ka ahjude, pliitide, kaminate ja soojamüüride ehitamiseks.

Toorsavitellised on põletamata ja tänu sellele on säilinud nende unikaalne soojust akumuleeriv ning niiskust reguleeriv omadus. Need omadused põletamisel kaovad.

Mõõdud: 295x140x90 mm
Värvus: punane, hall
Tellimisel: pruun, tumepunane, sinine, kollane

Video

Tampsavi

Massiivsavist seinte ehitamiseks ja savimajade suuremateks parandustöödeks sobiv segu.
Tera suurus: 0-32mm 
Värvus: Tumepunane
Saadaval kuivseguna
Pakendid:
500kg /1000kg Bigbag (ettetellimisel)
 

COB-segu

Savimajade renoveerimiseks, savipõrandate ehituseks ning erinevate väikearhitektuursete rajatiste ehitamiseks.
Tera suurus: 0-8mm
Värvus: Tumepunane
Saadaval kuivseguna. 
Pakendid:
25kg kott
500/1000kg Bigbag (ettetellimisel)

Nakkesegu

Saviseinte renoveerimisel nakke suurendamiseks kasutatav segu.
Tera suurus: 0-4 mm
Värvus: Tumepunane
Saadaval kuivseguna.
Pakendid:
25kg kott
1000 kg Bigbag (ettetellimisel)

10 / 01 / 2020

Praktika võrus

19 / 12 / 2019

Lahtiolek pühadel